Plemeno: Hovawart
Narozen: 14.6.2012
Místo: Martin – Slovensko
DKK: 0/0, DLK 0/0, DM N/DM
Výstavní úspěchy:
V2- třída mladých Špeciálna Výstava SHK Mošovce, V- Klubová výstava Bochovice, V1 CAJC MVP , V2 MVP,  V2 resCAC 6x, V1 CAC 5x, CHSK, resCACIB 3x

Zkoušky: ZOP- 97b, ZZO, BH

Svodový kód: 5/1a

Bonitační kód: 5/1a/B5,M8,O3,S5/S povahový test 95b

Largo neboli také podomácku Larvík je nejmladším členem naší smečky. Je to pejsek, který by měl naplnit konečně moje touhy po kvalitním, povahově vyrovnaným a hlavně zdravým psovi s výstavníma i pracovníma předpokladama. Chtěla jsem psa, ve kterém by alespoň z části kolovala Blackova krev. A to se mi u Larga povedlo.  Musela jsem sice pro něj jet až na Slovensko, ale zase vím, že to za to určitě stálo. Largo je příbuznej k Blackovi i Deušce. Má v předcích Carioku Gold Mondeo což je sestraCarelona Gold Mondeo, Blackova otce. Mimochodem Carioka je Largova pra-prababička (Carioka – Afrika Gora Monte – Cortina Kráľovská Stráž – Fidži Kráľovská Stráž – Largo)

Maminku Larga mám vyhlédnutou již asi 5 let, prakticky ještě když byla štěňátko. Musela jsem si jen počkat na správný okamžik a načasování, které nastalo po přestěhování do Prahy a po svatbě. Hned jak jsem viděla že je Fidži Kráľovská Stráž, Largovo maminka, nakrytá psala jsem paní chovatelce s rezervací štěňátka. A pak už jen trnula, zda se narodí ten vysněný černý pes. Fidži si dávala s porodem pěkně na čas a tak mě hezky napínala. Nakonec se narodilo sedm stěňat, z nichž byli dva černí pejskové. A tak jsem měla i možnost si vybrat. No a v srpnu se stěhoval černý pejsek s modrou mašličkou do naší pražské smečky.

Largo je velmi seběvědomý, svéhlavý a pohodový pejsek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *